Leczenie zębów i poprawa estetyki

ganizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i innych przyborów do higieny jamy ustnej, unikaniu częstego spożywania węglowodanów próchnicogennych (głównie sacharoza, ale również glukoza, fruktoza, maltoz

Leczenie zębów i poprawa estetyki

Profilaktyka próchnicy w Wikipedii

Profilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i innych przyborów do higieny jamy ustnej, unikaniu częstego spożywania węglowodanów próchnicogennych (głównie sacharoza, ale również glukoza, fruktoza, maltoza), wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym.

Mikrobiolodzy z UCLA School of Dentistry w listopadzie 2011 ogłosili, iż opracowali płukankę do ust zawierającą STAMP (ang. specifically targeted anti-microbial peptides) o symbolu C16G2, dobrze rokującą jeśli chodzi o eliminację S. mutans (bez wpływu na bakterie saprofityczne) i zapobieganie próchnicy1. Jest to pierwsze tego typu celowane działanie na świecie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów


Bezpłatna stomatologia

Wiele osób korzysta z bezpłatnych usług stomatologicznych. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które muszą poddać się dłuższemu leczeniu stomatologicznemu lub po prostu nie mogą przeznaczyć dostatecznej ilości środków na prywatne leczenie. Trzeba przyznać, że obecnie jakość usług stomatologicznych wykonywanych bezpłatnie jest dosyć wysoka, jedynym problemem może być fakt, że nie wszystkie usługi stomatologiczne wykonywane są bezpłatnie.

Jednak w razie potrzeby zawsze można skorzystać z pomocy stomatologa przyjmującego bezpłatnie, który w sprawny sposób zajmie się leczeniem ubytków zębowych. Zaletą korzystania z bezpłatnej stomatologii jest też fakt, że małe gabinety stomatologiczne udzielające bezpłatnej pomocy stomatologicznej znajdują się obecnie przy wielu państwowych przychodniach.


Leczenie próchnicy- cytat z Wikipedii

Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie może powstrzymać postępującą próchnicę. Celem leczenia jest zachowanie zęba i zapobieżenie powikłaniom.

Wypełnianie zębów polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów. Najczęściej stosowane materiały to amalgamat srebra, szkło-jonomery i różne kompozyty.

W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego w związku z rozwijającym się zapaleniem miazgi zęba. Całkowite zaniedbanie leczenia próchnicy może doprowadzić do rozwinięcia się zgorzeli (stanu gnilnego rozkładu miazgi zęba) bądź całkowitej destrukcji tkanek korony zęba, co skutkuje koniecznością jego usunięcia bądź leczenia protetycznego.

Dostępna jest już nowoczesna metoda leczenia próchnicy ozonem, polegająca na bezpośrednim kontakcie zaatakowanego zęba z ozonem. Dzięki temu tkanka zęba remineralizuje się, jednak tylko w przypadku niewielkich ubytków.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów



© 2019 http://leskowiec.com.pl/