O neurochirurgii- kilka faktów i informacji

surgery: Trigeminal Neuralgia Treated by Intraneural Injections of Osmic Acid. W różnych krajach istnieją różne uwarunkowania prawne co do indywidualnego praktykowania neurochirurgii oraz odmienne programy kształcenia przyszłyc

O neurochirurgii- kilka faktów i informacji

Neurochirurgia Szkolenie- opis z Wikipedii

Termin "neurosurgery" został użyty po raz pierwszy w języku angielskim w 1904 roku w tytule artykułu w "Alienist and Neurologist", Neurosurgery: Trigeminal Neuralgia Treated by Intraneural Injections of Osmic Acid.

W różnych krajach istnieją różne uwarunkowania prawne co do indywidualnego praktykowania neurochirurgii oraz odmienne programy kształcenia przyszłych neurochirurgów. W większości państw minimalny okres przygotowania lekarza po studiach do samodzielnej pracy w charakterze neurochirurga wynosi od 6 do 7 lat, w Polsce - 6.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Neurochirurgia


Neurochirurgia - opis z Wikipedii

Neurochirurgia, chirurgia układu nerwowego jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem operacyjnym niektórych chorób układu nerwowego. W obszarze zainteresowania neurochirurgii znajdują się: mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz układ naczyniowy, zaopatrujący te struktury.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Neurochirurgia


Kwalifikacja do zabiegu neurochirurgicznego

Etap kwalifikacji do zabiegu neurochirurgicznego jest bardzo ważnym etapem każdego leczenia neurochirurgicznego. Dzieje się tak dlatego, że to na tym etapie lekarze decydują, jakiego rodzaju leczenie będzie najlepsze dla konkretnego pacjenta i starają się poddać go odpowiedniej operacji oraz przygotować ją z zachowaniem wszelkich standardów. Jest to bardzo ważne, ponieważ zasady przeprowadzania zabiegu neurochirurgicznego są bardzo precyzyjnie ustalane i muszą być one wdrażane krok po kroku, aby całe leczenie neurochirurgiczne mogło być w pełni skuteczne. W przeciwnym razie pacjent być może będzie musiał być poddawany kolejnym zabiegom neurochirurgicznym. Tymczasem każdy dodatkowy zabieg neurochirurgiczny może być dla pacjenta niebezpieczny.



© 2019 http://leskowiec.com.pl/