Porady o sprzątaniu

e panuje ciepła pogoda można dokładnie przewietrzyć cały dom i umyć wszystkie okna oraz domowe żaluzje. W czasie wakacyjnego urlopu można także wynieść z domu wszystkie dywany i dywaniki, porządnie je wyprać i wysuszyć, a w między

Porady o sprzątaniu

Letnie porządki

Okres wakacyjny sprzyja robieniu różnych porządków zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się w pobliżu domu. Dzięki temu, że na dworze panuje ciepła pogoda można dokładnie przewietrzyć cały dom i umyć wszystkie okna oraz domowe żaluzje. W czasie wakacyjnego urlopu można także wynieść z domu wszystkie dywany i dywaniki, porządnie je wyprać i wysuszyć, a w międzyczasie odkurzyć wszystkie podłogi i dokładnie je wymyć. Sprzątnięcia mogą wymagać również różne zakamarki znajdujące się za domowymi szafami, które przez cały rok nie były przestawiane. Na koniec będzie można zetrzeć kurze ze wszystkich domowych szaf i szafek oraz przenieść się z porządkami do kuchni i łazienki.


Domowy sposób na czyszczenie

Jest kilka domowych metod na czyszczenie i odświeżenie dywanów i tapicerek. Jeśli chcemy się pozbyc nieprzyjemnych zapachów, to bardzo dobrze zwiąże je soda - wysypujemy na dywan lub tapicerkę, rozprowadzamy równi po powierzchni, zostawiamy na minimum 15 minut (najlepiej pół godziny) i zbieramy ją odkurzaczem. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów, ale również odzyskamy intensywne kolory materiału.


Ciekawy temat - japońskie ubikacje

Ubikacje w Japonii: istnieją dwa rodzaje ubikacji powszechnie spotykanych w Japonii. Pierwszy i zarazem najstarszy to prosta ubikacja kucana, która nadal jest powszechna wśród ubikacji publicznych. Po II wojnie światowej upowszechnił się drugi rodzaj: współczesne muszle klozetowe (ubikacje w stylu zachodnim) i pisuary. Obecnie szczytem techniki dla ubikacji w stylu zachodnim jest połączenie muszli klozetowej z bidetem. Według danych z 2004 roku są one zainstalowane w ponad połowie japońskich gospodarstw domowych345. W Japonii ten typ ubikacji jest popularnie nazywany washletem (jap. ??????? woshuretto?), po marce Toto Ltd., i posiada zaawansowane wyposażenie, które jest rzadko spotykane poza Azją. W zależności od konkretnego modelu washlet taki może być zaprojektowany do: automatycznego podnoszenia i opuszczania deski sedesowej; mycia odbytu lub sromu; suszenia ciepłym powietrzem; samoczynnego spłukiwania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii



© 2019 http://leskowiec.com.pl/