Salon kosmetyczny - o zabiegach i kosmetykach

kosmetyczny oferuje obecnie bardziej skomplikowane zabiegi kosmetyczne. Należą do nich takie zabiegi, które wymagają interwencji chirurgicznej, jak na przykład korekcja widocznych defektów naszego wyglądu, czy też bardziej podstaw

Salon kosmetyczny - o zabiegach i kosmetykach

Skomplikowane zabiegi kosmetyczne

Oprócz prostych i - można powiedzieć ? podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych takich, jak peelingi czy zabiegi oczyszczające niemal każdy większy gabinet kosmetyczny oferuje obecnie bardziej skomplikowane zabiegi kosmetyczne. Należą do nich takie zabiegi, które wymagają interwencji chirurgicznej, jak na przykład korekcja widocznych defektów naszego wyglądu, czy też bardziej podstawowe czynności, jak na przykład wypełnianie zmarszczek. Wstrzykiwanie różnych substancji do organizmu stało się bardzo chętnie wybieraną metodą przez klientów pragnących uzyskać zupełnie inny wygląd. Wiąże się to co prawda czasem z niepotrzebnym ryzykiem, ale jest na pewno jedną ze skuteczniejszych metod uzyskania określonego efektu.


Wady i zalety samoopalaczy

DHA zawarty w samoopalaczu jest związkiem łagodnym, rzadko wywołującym podrażnienia czy alergie, nie powoduje uszkodzeń naskórka, nie działa kancerogennie, nie powoduje reakcji toksycznych. Jest to związek bezpieczny, gdyż działa tylko na poziomie zewnętrznej, rogowej warstwy naskórka, nie wnika głębiej w skórę. Preparaty z DHA można stosować także w ciąży. Samoopalacze powodują lekkie przesuszenie skóry, nienaturalny wygląd opalenizny oraz dość nieprzyjemny zapach, który pojawia się po około godzinie od użycia samoopalacza. Zapach ten towarzyszy reakcji jaka zachodzi między DHA a naskórkiem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz


Co warto wiedzieć o kremie?

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.

Wszystkie kremy mają działanie nawilżające, w związku z tym stary podział, do którego są przyzwyczajeni użytkownicy, na kremy tłuste i półtłuste, jest niewłaściwy.

Kremy nawilżające są produkowane w formie lekkich, stałych emulsji, zawierają stosunkowo mało fazy tłuszczowej, tj. ok 20% lipidów. Aby je zagęścić do odpowiedniej konsystencji, dodaje się substancji zagęszczających. Kremy te są dobrze wchłaniane przez skórę, dzięki zastosowaniu trójglicerydów niższych kwasów tłuszczowych, monoglicerydów, estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami itp.

Gatunek i przeznaczenie kremu zależą od rodzaju kompozycji nawilżających. Kremy z kompleksem naśladującym NMF, z solami hydroksykwasów uważane są za najlepsze, solami kwasu piroglutaminowy i innymi składnikami o głębokim działaniu nawilżającym.




Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)



© 2019 http://leskowiec.com.pl/